Liga Polnej Bioróżnorodności

img

Na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego realizowany jest projekt „Liga Polnej Bioróżnorodności”, stanowiący zbiór działań, które to w znaczny sposób wpłyną na poprawę bioróżnorodności terenów rolniczych.

Bezpośrednimi odbiorcami kampanii są rodziny rolnicze, sołectwa, uczniowie szkół rolniczych i innych, przedstawiciele samorządów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich. Poza bardzo ważną rolą edukacyjną projektu, zakłada on realizację wymiernych działań polegających na tworzeniu w krajobrazie rolniczym wielu nowych użytków przyrodniczych, tj. remiz oraz zakrzewień i zadrzewień śródpolnych, alei przydrożnych, miedz i stref ekotonowych, jak również m.in. na budowie „hotelików” dla owadów zapylających.

Szczególnie polecamy powstające w ramach projektu wydawnictwa:

  • Poradnik I „Zakładanie remiz oraz zadrzewień i zakrzewień śródpolnych,
  • Poradnik II „Ochrona, znaczenie i pielęgnacja naturalnych użytków przyrodniczych w krajobrazie rolniczym”,
  • Poradnik III  „Jak chronić owady zapylające?”,
  • Pakiet 4 tablic edukacyjnych: „Owady zapylające”, „Charakterystyczna flora ekosystemów rolniczych”, „Charakterystyczna fauna ekosystemów rolniczych”, „Ptaki polskich pól”,
  • Przewodnik terenowy „Znam i chronię – przyroda pól i łąk”,

Wydawnictwa w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej projektu: http://lpb.szczecin.pl/index.php

Projekt „Liga Polnej Bioróżnorodności” realizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

 Więcej na stronie projektu http://lpb.szczecin.pl/\

 

Rekomendujemy

Baza Wiedzy