Czy polskie rośliny mogą być magiczne i niesamowite?

img

"Czy polskie rośliny i zwierzęta mogą być magiczne i niesamowite?
Według dzieci tak!

Uczestnicy konkursu o tym tytule nadesłali do nas 166 prac plastycznych i 8 prac literackich w których pokazali, jak niepozorne często rośliny
i zwierzęta kryją w sobie mnóstwo magii i tajemniczości. Wielu z nich sięgnęło po polskie legendy, baśnie i podania, niektórzy sami nadali bohaterom swoich prac magiczne właściwości.

Przekazujemy na Państwa ręce ten skromny zbiór niektórych tylko prac, które w oczach oceniających zasłużyły na najwieksze uznanie. Mamy
nadzieję, że niniejsza publikacja to nie tylko sposób wyróżnienia uczestników konkursu, ale również źródło inspiracji, abyście Państwo wspólnie z dziećmi, podopiecznymi odkrywali magiczne piękno otaczającej nas przyrody. Bo nie trzeba zaglądać pomiędzy trawy sawanny, czy w głąb indonezyjskiej dżungli, aby znaleźć niesamowite rośliny i zwierzęta."

Publikacja została zrealizowana w ramach projektu “Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli jak ekofilozofia wróciła na wieś” realizowanego przez Stowarzyszenie Kaczawskie przy dofinansowaniu ze środków EOG (wsparcie Islandii, Liechtensteinu i Norwegii).

Źródło publikacji: https://www.kaczawskie.pl/publikacje/

Zapraszamy do pobrania pliku PDF

Rekomendujemy

Baza Wiedzy