Polska smakuje

img

Producenci wyrobów ekologicznych, regionalnych i certyfikowanych mogą liczyć na promocję ze strony instytucji państwowych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie wspierać drobnych wytwórców i prozdrowotne trendy w zachowaniach konsumentów

Rynek polski na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo mocno się zmienił. Mamy nowe pokolenia konsumentów, nowe technologie, nowe sposoby komunikacji. To wszystko sprawia, że trzeba operować trochę innym językiem i inaczej stawiać argumenty - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Paweł Kocon z KOWR.

- Do nowych, świadomych konsumentów czy osób po 30. roku życia chcemy trafiać z komunikatem o wysokiej jakości polskich produktów, o systemach jakości, w ramach których powstają i przekonywać ich, aby je wybierali. Jednym z takich przykładów będzie strona i aplikacja "Polska smakuje". Chcemy, aby to hasło się zakorzeniło i było synonimem polskiej żywności wysokiej jakości - zapowiada ekspert.

Na portalu "Polska smakuje" mogą prezentować swoje produkty wytwórcy żywności w systemach jakości, ekologicznej, produktów znajdujących się w rejestrze Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne czy Gwarantowana Tradycyjna Specjalność lub na ministerialnej liście produktów tradycyjnych, mające oznaczenia Poznaj Dobrą Żywność, Produkt Polski, produkt górski. Takich towarów coraz częściej szukają konsumenci.

- Świadomość się zmienia. Widzimy, że konsumenci odchodzą od produkcji wielkoprzemysłowej i od sprzedaży wielkoformatowej, mamy renesans bazarków, kooperatyw spożywczych. Chcemy mocno tę tendencję wspomóc i pokazać, że z jednej strony jest popyt na produkty, ale jest i podaż - mówi Kocon.

W ramach prowadzonej kampanii „Polska smakuje” uruchomiono stronę internetową www.polskasmakuje.pl oraz aplikację mobilną Polska Smakuje.

Portal ma być  platformą komunikacji pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy taką żywność cenią i jej poszukują. W aplikacji ma być zebrana jak największa liczbę rolników i lokalnych producentów żywności. Twórcom zależy, aby były w niej reprezentowane wszystkie regiony.

Więcej informacji: https://www.polskasmakuje.pl/

 

Rekomendujemy

Baza Wiedzy